Chata MATE, 790 54 Černá Voda 72

Zpět

Úvod

 Tel.: 725 103 151   -  mail: chatamate@rychleby.cz   -  gps: 50°19'1.050"N, 17°9'54.760"E

TURISTIKA

Chata MATE díky své poloze nabízí návštěvníkům spoustu kulturních a přírodních zajímavostí, turistických a naučných stezek, hradů a zámků, hlavně pak ale jedinečných krásu Rychlebských hor, které Vám nabídnou jeden z nejkrásnějších koutů nedotčené přírody, ticho a klid na lesních pěšinách, čistý vzduch a křišťálovou vodu i historii dávných časů.

V letním období se nabízí vycházky do Jeseníků i Rychlebských hor, koupání v několika  zatopených lomech, rybaření v rybnících v blízkosti obce, lovení zvěře, návštěva krápníkových jeskyní na Pomezí, vodní sporty na nedalekých polských jezerech u Nysy a Otmuchówa, mechová jezírka na Rejvízu, Nýznerovské vodopády v Rychlebském pohoří nebo třeba návštěva zámku Jánský vrch kde se také mimo jiné nachází velmi vzácná sbírka dýmek.

V zimním období jsou milovníkům sportu k dispozici lyžařské vleky na Miroslavi, vzdálené asi 12 km. Jedná se o lyžařský areál, kde jsou tři sjezdovky v délce 1200, 800, a 600 m. Sjezdovky jsou upravovány rolbou a sněhovými děly, možnost večerního lyžování, za poplatek úschovna lyží. Svůj lyžařský talent můžete prokázat také na Červenohorském sedle, Ramzové (17 km), Ostružné nebo Petříkově (22km), příznivé jsou i podmínky pro běžecké lyžování prakticky na území celého okresu.

 

© RYCHLEBY.CZ  |  Všechna práva vyhrazena    |  Licenční podmínky